PovídkyKrev, monstra a cukroví

Vánoce jsou to nejkouzelnější období z celého roku. Doba zázraků, radosti a dárečků. Jenže za hranicemi krbového světla se nocí plíží věci, ze kterých vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Stíny. Monstra. Ježíšek. Mají chuť na cukroví, a často také na krev…

Sbírka zbrusu nových povídek, ve kterých hrají hlavní úlohu nadpřirozeno a vánoční svátky, vám naservíruje výbornou štědrovečerní večeři z české fantastiky. Čeká vás akční nářez, přemýšlivé kousky nositelů ocenění Magnesia Litera i příběhy, které pohladí duši. To nejvánočnější čtení a nejlepší dárek pod stromečkem.

Tak šťastné a veselé!

Sborník obsahuje moji povídku ze Sféry nazvanou Krámek snů a nočních můr – o čarodějnici Imale, která si ve městě otevřela čarodějnický krámek v období Vánoc.

Antologie z edice nakladatelství Epocha
Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2023
Počet stran: 616

K zakoupení ZDE. Existuje také limitovaná edice.Monstra CONIáše

Třetí antologie pravidelných žánrových setkání CONiáš vznikla netypicky na základě veřejné výzvy autorům k zaslání svých povídkových pokusů. Z velkého množství takto získaného materiálu vybrala editorka třináct povídek, jež různými způsoby uvádějí na scénu monstra, příšery a obludy rozmanitých druhů. Odpověďmi na několik společných otázek se pak v závěru knihy představují jednotliví autoři.

Sborník obsahuje moji povídku ze Sféry nazvanou Duhové údolí – je o lidožravých jednorožcích a jejich elfích lovcích…

Série: Antologie CONiáše (3)
Nakladatel: Městská knihovna v Praze
Pouze jako e-book
Rok vydání: 2022
Počet stran: 274

Zdarma ke stažení ZDEŽena s labutí

Přichází Žena s labutí, finální svazek čtyřdílné antologie českých a slovenských autorek fantastiky.

Opět obsahuje 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (klasická / historická / městská / humoristická / fantasy, sci-fi, alternativní historie, postapo, aj.) a zároveň zobrazujících schopnost hrdinek a hrdinů ctít především lásku, harmonii a krásu!

Sborník obsahuje povídku z Accadu s názvem Kruhy na hladině, která časově předchází o několik měsíců první povídce z knihy Noční labuť.

Série: Lehké fantazijno (4)
Nakladatel: Fortna

Rok vydání: 2018
Počet stran: 352
Moje povídka je nyní ke stažení za symbolickou částku v rámci e-čítárny ZDE.


Prostě náhoda

Sborník osmi povídek začínajících autorů fantastických žánrů, kteří se v letech 2008 až 2016 zúčastnili literárního workshopu Mistři písmen, učni slov, pořádaného Městskou knihovnou v Praze. Doplněno prologem spisovatele a recenzenta Míly Lince.

Zuzana Hartmanová (ed.)
Nakladatel: Městská knihovna v Praze

Pouze jako e-book
Rok vydání: 2016
Počet stran: 123

Zdarma ke stažení ZDE.