Krysy apokalypsy

Před bouří (První díl série)

Každá apokalypsa potřebuje svoje krysy. 

Příběhy většinou nezačínají koncem světa. Jenže na Leru nastává konec světa každých sedm dní, když se jím proženou magické bouře, které srovnají se zemí vše, co se nachází mimo ochranné bariéry. Když totiž srazíte z nebes bohy, musíte počítat s následky. 

Bohové padli před osmdesáti lety. A jejich pád zanechal Ler zjizvený a z větší části neobyvatelný. Magií kontaminovaná půda, mutace nebo absence povrchové vody nejsou ničím neobvyklým. Mimo města může i jeden špatně nabitý bateriový článek znamenat předěl mezi životem a smrtí. Ne všichni se s tím ale dokázali smířit, a tak hledají způsoby, jak přelstít přírodní i lidské zákony — jako krysy si hledají skulinky, ve kterých můžou přežívat. 

Jenže co když si někteří lidé začnou uvědomovat, že mezi přežíváním a žitím je propastný rozdíl? A co teprve když si to uvědomí i sami bohové… 

 

Série: Krysy apokalypsy (1)
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2020
Počet stran: ??

 

Fantasy si stále spojujeme se středověkým prostředím, ale Zuzana Hartmanová dokazuje, že v tomto žánru je stále co objevovat. Román Před bouří spojuje technologie a magii tak přirozeně, že vás ani nenapadne, že tomu někdy bylo jinak.

 

Ukázka