Accadský cyklus

Accadský cyklus obsahuje několik na sebe volně navazujících sérií odehrávajících se v Accadu. Pro pochopení jedné série není nutné číst předchozí, ale v takovém případě je nutné počítat s tím, že novější knihy mohou vyspoilerovat část starších příběhů, protože se v nich pracuje s předešlými událostmi či postavami.
Jak na to, pokud chcete číst Accadský cyklus chronologicky?

Chronologie příběhů:
0. Kruhy na hladině (povídka ve sborníku Žena s labutí)
1. Noční labuť (Noční labuť 1)
1.1 Zbavit se zlých snů (mikropovídka – volně k přečtení)
2. Perutě noci (Noční labuť 2)
3. Kosti pod mechem (Kosti pod mechem 1) (2024)
4. Kouř spáleniště (Kosti pod mechem 2)
4. Nevěsta císařství – nejedná se o chybu v číslování, knihy se časově (i dějově) částečně překrývají

Kosti pod mechem

Originální pocta hrdinské fantasy z magického světa Accadu, kde minotauři bojují o svou budoucnost 

Čest je víc než život. Tak praví Kodex, jímž se minotauři z accadských Plání řídí již dlouhé generace. Nyní je ale vše jinak a dávné hodnoty se mění v prach. Náčelník spojených klanů ví, kdo by mohl minotaurům vrátit jejich ztracenou slávu a dovést je k novým zítřkům. 

Otázkou však zůstává, zda bude ochoten zaplatit cenu, kterou taková změna vyžaduje — obzvlášť bude-li vyčíslena zmařenými životy. Tradice a zvyky jsou překrucovány, bohové se odvracejí a stále víc minotaurů zjišťuje, že čest možná není všechno. 

Zuzana Hartmanová se v Kostech pod mechem — prvním dílu stejnojmenné dilogie — vrací do magického světa Accadu a vzdává poctu hrdinské fantasy. 

Série: Kosti pod mechem (1)
Nakladatel: Host
Rok vydání: březen 2024
Počet stran: 360
Dostupné také jako:

V podání Zuzany Hartmanové se i tak tradiční žánr, jakým je hrdinská fantasy, ukazuje jako pole pro originální přístup a hluboce lidské emoce. Kosti pod mechem jsou nejen poctou žánru, ale i jeho sebevědomým vykročením vpřed.
– Jiří Štěpán, Host


Noční labuť

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku.

Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u druhých. Ale budou o ni černokněžníci stát? A co za to? Inu, zadarmo ani havran nehrabe…

Povídkový román z Accadu – temného magického světa debutující české spisovatelky a recenzentky Zuzany Hartmanové.

Série: Noční labuť (1)
Nakladatel: Gorgona Books
Rok vydání: 2017
Počet stran: 272
Dostupné také jako: e-kniha

Anotace: 

Meč u pasu, ale válečník to není. Krev v žilách, srdce bušící, ale smrtelník to není. Kožený korzet, krajky sametové, ale kurtizána to není, jasný pane.

Je to Nix. Podivný kříženec nekromanta a licha, nezodpovědný spratek a cynická holka, s níž se osud nemazlil. Společnost jí většinu času dělá nabušený minotaur, se kterým byste se nechtěli pustit do křížku. Jenže ve světě dvou magických frakcí je Nix štvancem, který si musí vydobýt místo na slunci a překonat nejen své nepřátele, ale především sama sebe.

Ukázka


Perutě noci

Svět je v ohrožení. Křehkou rovnováhu mezi magickými frakcemi narušila sekta zrádců, kteří se ve snaze zničit Řád i Konkláve nezastaví před ničím.

Frakce jsou nuceny spojit síly. Vojenské výpravě do města obleženého démony velí nekromantka Nix a rytíř Beilen. Kromě mrtvých ožijí i dávné sympatie a mezi veliteli přeskočí jiskra. Jenže láska mezi černokněžnicí a rytířem se trestá smrtí. Rozhodnutí, zda dát přednost vyšším politickým zájmům, nebo vlastnímu štěstí, nebude vůbec lehké. Zvlášť tváří v tvář hordám netvorů v ulicích plných krve.

Druhý román z Accadu – temného magického světa spisovatelky Zuzany Hartmanové.

Série: Noční labuť (2)
Nakladatel: Gorgona Books
Rok vydání: 2019
Počet stran: 332
Dostupné také jako: e-kniha

Ukázka