Accadský cyklus obsahuje několik na sebe volně navazujících sérií odehrávajících se v Accadu. Pro pochopení jedné série není nutné číst předchozí, ale v tom případě počítejte s tím, že vám novější knihy vyspoilerují část starších příběhů, protože se v nich pracuje s předešlými událostmi či postavami.
Jak na to, pokud chcete číst Accadský cyklus chronologicky?

Chronologie příběhů:
0. Kruhy na hladině (povídka ve sborníku Žena s labutí)
1. Noční labuť (Noční labuť 1)
2. Perutě noci (Noční labuť 2)
3. Kosti pod mechem („minotauři“ 1) (2024)
4. Kouř spáleniště („minotauři“ 2) (2025?)
4. Nevěsta císařství (????) – nejedná se o chybu v číslování, knihy se časově (i dějově) částečně překrývají

Kosti pod mechem

Vyjde na jaře 2024Noční labuť

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku.

Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u druhých. Ale budou o ni černokněžníci stát? A co za to? Inu, zadarmo ani havran nehrabe…

Povídkový román z Accadu – temného magického světa debutující české spisovatelky a recenzentky Zuzany Hartmanové.

 

Série: Noční labuť (1)
Nakladatel: Gorgona Books
Rok vydání: 2017
Počet stran: 272
Dostupné také jako: e-kniha

 

Anotace: 

Meč u pasu, ale válečník to není. Krev v žilách, srdce bušící, ale smrtelník to není. Kožený korzet, krajky sametové, ale kurtizána to není, jasný pane.

Je to Nix. Podivný kříženec nekromanta a licha, nezodpovědný spratek a cynická holka, s níž se osud nemazlil. Společnost jí většinu času dělá nabušený minotaur, se kterým byste se nechtěli pustit do křížku. Jenže ve světě dvou magických frakcí je Nix štvancem, který si musí vydobýt místo na slunci a překonat nejen své nepřátele, ale především sama sebe.

Ukázka


Perutě noci

Svět je v ohrožení. Křehkou rovnováhu mezi magickými frakcemi narušila sekta zrádců, kteří se ve snaze zničit Řád i Konkláve nezastaví před ničím.

Frakce jsou nuceny spojit síly. Vojenské výpravě do města obleženého démony velí nekromantka Nix a rytíř Beilen. Kromě mrtvých ožijí i dávné sympatie a mezi veliteli přeskočí jiskra. Jenže láska mezi černokněžnicí a rytířem se trestá smrtí. Rozhodnutí, zda dát přednost vyšším politickým zájmům, nebo vlastnímu štěstí, nebude vůbec lehké. Zvlášť tváří v tvář hordám netvorů v ulicích plných krve.

Druhý román z Accadu – temného magického světa spisovatelky Zuzany Hartmanové.

Série: Noční labuť (2)
Nakladatel: Gorgona Books
Rok vydání: 2019
Počet stran: 332
Dostupné také jako: e-kniha

Ukázka