Plány na rok 2023

Jelikož se mi docela osvědčila loňská taktika, kdy jsem si víceméně žádné plány nestanovovala, pokusím se ji letos zopakovat. Zvolnit, nehnat se za nějakými čísly, která kolem a dokola stejně nic moc neznamenají, dělat věci hlavně pro zábavu, i kdyby to znamenalo být trochu za trubku jako loni, když jsem začínala s pryskyřicí (protože kdo by se díval na návody, četl si zkušenosti ostatních, co s tím pracují, když jít hlavou proti zdi a zjišťovat všechno metodou pokus omyl je lepší… a hlavně zábavnější).

Ráda bych pokračovala ve vyklidňovacím režimu, a taky bych si to v tom životě chtěla udělat „hezčí“. Jsem si plně vědoma, že se mám jak prase v žitě, ale ta frustrace, která je v mém životě přítomná, mě… frustruje. Takže plán je zapracovat na jejím odstranění.

V rámci toho bych se chtěla sama o sebe trochu líp starat – ráda bych zapracovala na tom, abych nebyla věčně věků rozlámaná (o tom, že bych chtěla aspoň občas nebýt unavená, si můžu nechat jen zdát 😀 ) – zatím jsem si naordinovala aspoň pravidelné procházky a ráda bych si během roku přidala ještě nějakou další aktivitu, když to jen trochu půjde.

Pokud to situace dovolí, což, buďme upřímní, není jisté, chtěla bych dál pokračovat v dělání si drobných radostí především nákupem od řady tuzemských umělců. Kromě těch, u kterých jsem nakoupila loni, mě hodně láká taky Dutohlávka, carolblakc a knihstacandles. Pak taky od jezinky a madebybahu. A sakra hodně mě zajímají umělecké panenky od wylfi a agatha.peculiar (to je tedy Němka…). A kdyby se mi podařilo zase doplnit svůj šatník o pár goth kousků, nezlobila bych se… 😀


No a teď něco konkrétnějšího a literárního:

– Chci dokončit nový rukopis.

– Na GR jsem si dala výzvu 40 knih – letos bych chtěla víc psát a míň číst, proto tohle relativně nízké číslo. Celkově jsem si fakt striktně zakázala jakékoliv experimenty s recenzáky, takže doufám, že jich tím taky trochu ubude. Teď půjdu vážně jen po rozečtených sériích/autorech a po věcech, které budu mít doporučené z důvěryhodných zdrojů (to jest od lidí, s jejichž literárním vkusem opravdu velmi souzním). Samozřejmě by bylo ideální, kdybych trochu zlikvidovala nějaké domácí zásoby, ale jsem realista. (Zdaleka by bylo nejlepší, kdybych se vrhla na ty tuny zkompletovaných sérií, co je mám doma, abych věděla, jestli si vůbec zaslouží místo v mé knihovně…)

– Letos jsem opět zkusila 12 přátel ti doporučí 12 knih, tak uvidíme.

– A taky jsem si zkusila vlastní výzvu „Adrian“ – kolik knih od tohohle mého oblíbeného autora zvládnu letos přečíst. Tady jsem nechala lidi na IG tipovat, jak to dopadne. 😀


Samozřejmě tu zůstávají dvě stálice, které si už ale do „oficiálních plánů“ nedávám:

– Přečíst víc knih, než si jich pořídit.

– Dočíst všechny rozečtené a momentálně z různých důvodu odložené knihy (8 kousků).

Hmm, jak tak na to koukám, není to zase tak šílené, to by mohlo klapnout. Co vy a vše plány na rok 2023? 🙂

2 komentáře: „Plány na rok 2023

  1. Vyklidňovací režim. Rozhodně vyklidňovací režim!
    (No a pak samozřejmě nějaké postupy tanečními úrovněmi, napsat hrome alespoň jednu pořádnou povídku, začít zase běhat, pravidelněji cvičit jógu a vytvořit něco prezentovatelného v alespoň jednom ze svých rukodělných projektů/nápadů/zbožných přání… Mno, toliko k vyklidňovacímu režimu :-D)

    1. Vyklidňovací režim je extrémně důležitý! 😀

      Ale nicméně znám moc dobře ten pocit, že člověk stejně pořád chce něco dělat, a chce, aby to za něco stálo a sám sebe s tím stresuje 😀

Napsat komentář