Knižní box Kostí pod mechem

Kosti pod mechem

Originální pocta hrdinské fantasy z magického světa Accadu, kde minotauři bojují o svou budoucnost

Čest je víc než život. Tak praví Kodex, jímž se minotauři z accadských Plání řídí již dlouhé generace. Nyní je ale vše jinak a dávné hodnoty se mění v prach. Náčelník spojených klanů ví, kdo by mohl minotaurům vrátit jejich ztracenou slávu a dovést je k novým zítřkům.
Otázkou však zůstává, zda bude ochoten zaplatit cenu, kterou taková změna vyžaduje — obzvlášť bude-li vyčíslena zmařenými životy. Tradice a zvyky jsou překrucovány, bohové se odvracejí a stále víc minotaurů zjišťuje, že čest možná není všechno.
Zuzana Hartmanová se v Kostech pod mechem — prvním dílu stejnojmenné dilogie — vrací do magického světa Accadu a vzdává poctu hrdinské fantasy.

„Příběh o zradě a pomstě, o tradicích a strachu ze změny, o lásce a o smrti se dovídáte z jednotlivých střípků vyprávění, které se postupně skládají do působivé mozaiky. Žádný tu není navíc. Žádný nelze vynechat.“
– Vilma Kadlečková – autorka série Mycelium

Co si můžeš pořídit?

Knižní box MAXI

Chceš Kosti pod mechem a k tomu kupu tematického merche? Pak je tahle varianta pro tebe jako dělaná!

Co v boxu najdeš?

 • Knihu s věnováním a podpisem (a překvapením)
 • Samozřejmostí je záložka a samolepka
 • Výrobky od pěti tuzemských tvůrců (+ něco od mé maličkosti)

Kdo do boxu přispěl?

 • Dae Nir
 • Ozdobeno od Haničky
 • Cins
 • Princ a Liška
 • Abyss Candle

Kolik za to?
1149,-

V ceně je započítaná i doprava přes Zásilkovnu.

Knižní box MINI

Chceš Kosti pod mechem a něco k tomu, ale nepotřebuješ merche tolik, nebo se ti nechce tolik utrácet? Omrkni tuhle variantu!

Co v boxu najdeš?

 • Knihu s věnováním a podpisem
 • Samozřejmostí je záložka a samolepka
 • Výrobky od tří tuzemských tvůrců (+ něco od mé maličkosti)

Kdo do boxu přispěl?

 • Dae Nir
 • Cins
 • Abyss Candle

Kolik za to?
845,-

V ceně je započítaná i doprava přes Zásilkovnu.

Kniha s podpisem

Jestli ti stačí jen kniha Kosti pod mechem s muří nohou, záložkou a samolepkou, taky to dokážu.

Kolik za to?
495,-

V ceně je započítané balné a doprava přes Zásilkovnu.

Možnost objednat si samotnou knihu máš dokonce o něco déle než možnost objednat si boxy. Knížku s podpisem můžeš objednávat až do 18. 3. 2024

„Vzala bych to víc zeširoka: McKopyta vs O’Rohatí…
A už to zase zní jako na táboře…“
– Marie Neumannová (jedinečná beta)

Super, chci si něco koupit! Jak to udělám?

Objednávky je možné vyřídit pouze přes soukromou zprávu – mailem na hartmanova.zuzana@email.cz; přes můj účet na IG nebo profil na FB. Napiš, o co máš zájem, a já ti pošlu údaje k platbě podle tvé preference. Na výběr máš ze dvou možností.

Z mnoha důvodů jsem se rozhodla nejít cestou s možností nákupu přímo na stránkách přes formulář. Doufám, že mi bude odpuštěno a i tak dáš minotaurům šanci.


Je ještě něco, co potřebuju vědět?

Kromě termínu předprodeje a možností objednávek, je tu ještě pár věcí, které je dobré mít na paměti.

Předpokládaný termín dodání boxů a knih je do 10 dní od data vydání (knihy mi musí dorazit z nakladatelství, musím připravit boxy a poslat je).


Proč koupit zrovna moji knihu?

 • Jsem zkušená autorka – na svém kontě mám už 5 publikovaných knih a několik povídek ve sbornících, které se těší čtenářskému úspěchu.
 • Moje knihy si drží vysoké hodnocení na všech databázích (Databáze knih, Booxy, Goodreads) a pravidelně se dostávají do žebříčků toho nejlepšího za daný rok. Omrknout můžeš třeba Knihu roku Sardenu 2022.
 • Kniha Kosti pod mechem vychází pod hlavičkou nakladatelství Host, takže máš zaručeno nejen to, že kniha prošla docela drsným sítem a dosahuje tedy určitých kvalit, ale také, že jí byla věnována prvotřídní péče.
 • Ke knize jsem připravila doprovodné materiály, včetně soundtracku, ke kterým se dostaneš pomocí odkazu v knize.
 • Pokud ode mě nic neznáš a nechceš kupovat zajíce v pytli, můžeš si přečíst moji povídku Krámek snů a nočních můr v Pevnosti 01/24 nebo si zdarma stáhni e-sborník Monstra CONiáše, kde mám povídku Duhové údolí.
 • Nákup boxu je sice trochu složitější, ale na druhou stranu jsem si opravdu dala záležet na výběru tvůrců. Kromě oblíbených, tradičních věcí, které v boxu každý rád vidí, tam mám i pár fakt zajímavých kousků, které tě určitě potěší.

„Úplně chápu, že tě minotauři baví, jsou ňuňu 😀
(Vilma Kadlečková – už trochu méně oficiálně 😀)

Když jsme u těch tvůrců… Nechceš je trochu poznat?

Nemůžu konkrétně prozradit, co všechno v boxu bude – je to koneckonců svého druhu překvapení… ale můžu ti prozradit něco o tvůrcích, kteří do boxu přispějí.

Umělkyně, pro niž je kreslení smyslem života i únikem z reality. Vystudovala uměleckou školu se zaměřením na grafický design, ale nyní se živí především malováním. Její obrazy mají duši a dýchnou na vás svou atmosférou.

Na Dae Nir jsem narazila díky instagramu a naprosto jsem se zamilovala do její práce s akvarelem. Nyní už mám doma slušnou sbírku jejích tisků a dalších drobností z její dílny. Když jsem přemýšlela o tom, kdo by mohl nakreslit obálku ke Kostem, nebylo tak vlastně ani moc nad čím váhat…

Do světa Dae Nir tudy.

To, co původně vzniklo jako nápad na dárky pro blízké, se nakonec rozrostlo do něčeho mnohem většího. V téhle dílně se sice tvoří primárně věci inspirované Harry Potterem, ale i spousta dalších krásných drobností.

Další tvůrkyně, na niž jsem narazila díky instagramu. Nějakou dobu jsem ji pozorovala zpovzdálí, ale když jsem přemýšlela, co bych mohla dát do boxu, říkala jsem si, že její věci jsou netradiční a v boxu by se vyjímaly. A tak jsem ji oslovila.

K Haničce tudy.

Malý knižní ateliér. Drobnosti pro všechny knihomoly, vyráběné především z recyklovaných materiálů. Je libo malé roztomilé dekorace, ozdobné knihovničky či recydiáře? Pak jste tady na správné adrese.

Miniatury z dílny Cins mě zaujaly na první pohled. A jakmile jsem zjistila, že jsou k mání s mými oblíbenými motivy jako je Noční cirkus nebo Mrtvá nevěsta, tak jsem si založila svoji soukromou sbírku.

K Cins tudy.

Rodinné autorské řemeslné papírnictví založené v prosinci roku 2022. Jejich produkty jsou vyráběné ručně – včetně šití a lepení. Každý kus je tak svým způsobem originál.

Prince a Lišku sleduji už od jejich začátků. Líbí se mi jejich přístup k tomu, co tvoří – vždycky se snaží, aby byl výsledný produkt co nejkvalitnější a v případě zakázkové výroby, aby byl přesně na míru podle vašich představ. Sama už od nich něco mám, takže vím, že kousky z jejich dílny stojí za to.

Za princem a liškou se jde tudy.

Abyss asi není nutné představovat – její knižní svíčky zná nejspíš celý bookstagram. Ať už si vzpomenete na jakýkoliv příběh, je dost pravděpodobné, že k němu Abyss dělala svíčku – s nezaměnitelným designem a vůněmi, které nadlouho provoní váš pokoj.

Tady mi moc velký prostor pro mlžení, co bude tím, čím Abyss přispěla do knižního boxu, nezbývá. Společně jsme daly dohromady vůni, kterou si snad stejně jako já teď budete spojovat s minotaury.

Za Abyss tudy.

Kosti mi mou definici klasické fantasy posouvají podstatně dál.“
– metalheadbooklover (bookstagramerka)

A abych nezapomněla… tvoje údaje jsou u mě v bezpečí – hned po uskutečnění nákupu je spokojeně zapomenu, neposkytnu je třetím stranám a tak vůbec. Ale jestli se chceš mrknout na obchodní podmínky a GDPR, jdi sem.