Plány na rok 2022

Jak jsem již naznačila v minulém příspěvku, letošní rok jsem se rozhodla trochu změnit přístup a žádné plány si víceméně nedávat. Většinou mě jejich nedodržování spíš „stresuje“ než co jiného 😀 V případě loňského roku jsem pak byla z toho, že na ty slavné plány nemám čas, spíš smutná – a přitom je to přece taková blbost, na které vůbec nezáleží. Inu, vnitřním pocitům člověk většinou moc neporučí, žejo.

A tak to letos beru zvolna. Hlavní plán na rok 2022 je přežít 😀 Dobře, nebudu to zas tak dramatizovat. Ale hodlám pracovat především na tom, abych se hodila do psychické pohody – co nejvíc to s těma dvěma pidižvíkama půjde. V rámci toho bych taky ráda srovnala svůj spánek a chuť k jídlu – takže samé maličkosti, jasně. Protože jako ta kila, co jdou dolů, jsou moc fajn…, ale ty vrásky z toho! Kdo se na to má v zrcadle koukat 😀

Ne že by všechna ta loňská a předloňská (a předpředloňská) předsevzetí byla úplně marná, ale je mi jasné, že letos nic moc nedám. JENŽE – taky se už znám dost na to, že kdybych se rozhodla jet po tolika letech „předsevzetí“ a čtenářských výzev opravdu na úplný volnoběh, stejně bych tak nějak v duchu kalkulovala, co už jsem stihla. Pořád by mi jel v hlavě takový ten hlásek: „Jasně, já jsem řekla, že si letos žádné cíle nedávám, ale hele, co už jsem stihla, hele, jak jsem úžasná a produktivní! To jste nečekali, co? To jsem vám to natřela, muhaha!“ A tak jsem se rozhodla si přece jen nějaký cíl dát (pro svůj vnitřní klid):

– Chci dokončit redakci třetích Krys a vydat je 🙂
– Na GR jsem si dala výzvu přečíst za rok 60 knih – takhle vysoké číslo jsem si dala proto, že bych se ráda letos věnovala rozečteným (leckdy už i ukončeným) komiksovým sériím, co mám doma. A jenom těch nepřečtených mang mám doma asi 30.
– Instagramem proletěla výzva, kde vám 12 přátel mělo doporučit 12 knih, které tento rok přečtete, tak jsem se zúčastnila. A výsledek mě docela mile překvapil – řadu knih jsem totiž plánovala letos tak jako tak číst 😀 (asi mě už lidi znají, nebo se rozhodli být na mě milí a nedávat mi tam žádné – pro mě nečitelné – hrůzy :-D)

Počet rozečtených a z mnoha důvodů odložených knih vystoupal na rekordní množství 12 kusů, ale do předsevzetí si to dávat nebudu, stejně by mě to jenom strašilo. Co se povede nad rámec těch tří bodů výše, bude milý bonus, ale hrotit to nebudu. Třeba si nakonec budu závěrem roku přece jen připadat děsně úžasně produktivní 😀 Hlavní je ale ta pohoda a klídek.

Jaké plány máte na rok 2022 vy?

4 komentáře: „Plány na rok 2022

 1. tak předně souhlasím s bodem číslo jedna, na to čekám jak pes na kost 😀

  a ještě k tomu poslednímu odstavci, to máš doma jako celkem 12 nepřečtených knih? jako vážně? z toho bych si teda vrásky nedělala 😀 mě jich čeká přes 200…

  1. Inu, autor míní a nakladatel mění… ;-D Takže na jaře snad proběhne redakce a začátkem podzimu kniha vyjde, uvidíme…

   Ne, to bylo myšleno jinak 😀 Nepřečtených knih a komiksů mám doma přes 800 (trocha hysterického smíchu), těch 12 jsou knihy, co jsem rozečetla, bavily mě, ale musela jsem je odložit (recenzáky, deadline na rukopis atd.) a zatím jsem se k nim nevrátila, ale chtěla bych 😀

 2. Já si na rok 2022 žádné plány nedávám. Člověk neví co bude za hodinu, natož co přinese zítřek. Proto jediné předsevzetí, které si dám, je zvelebovat přítomný okamžik. 🙂

  1. Myslím si, že dopadnu velice podobně 🙂 Tohle neberu ani jako nějaké předsevzetí nebo tak, spíš jako malé pošťouchnutí k tomu být aspoň nějak aktivní… (ano, i čtení beru jako aktivitu 😀 ).

Napsat komentář