Lovci zatracených – četba na zkracující se večery

Když jsem se před nějakým časem hecla, že přepracuju jednu svoji prehistorickou povídku, kterou bychom nejspíš mohli zařadit mezi mix urban fantasy a paranormální romance, netušila jsem, že to nabere takový sešup 😀

Ráda bych řekla něco málo k „historii“ tohohle příběhu a k tomu, proč jsem se ho rozhodla přepracovat zrovna teď.

Historie
Původní verzi Lovců zatracených jsem napsala koncem roku 2008 a poslala ji do soutěže (pak jsem k tomu časem dopsala další tři části). V soutěži povídka samozřejmě totálně pohořela. Paradoxně tomu, že byla tak strašná, vděčím za mnohé. V jednom z posudků totiž bylo doporučení, ať se zúčastním literární dílny Mistři písmen, učni slov.
Na tom workshopu jsem poznala spoustu lidí, s nimiž se přátelím dodnes (zdravím Bětku Bílkovou), a taky jednoho týpka, o němž jsem si po první hodině řekla: „Hmm, další namachrovanej idiot.“ (Pak jsem se dozvěděla, že on si řekl: „Panebože, ona snad nikdy nezmlkne!“). No a… long story short… s tím týpkem jsme spolu už jedenáct let a čekáme druhé dítě.

Proč zrovna teď?
Není tajemstvím, že nemám ráda, když jsou moje knihy řazeny do young adult literatury. Těch důvodů je mnoho (ani jeden kupodivu není ten, že bych neměla ráda young adult) a už jsem o nich mluvila hodněkrát.
A tak jsem se tak trochu nakrkla a řekla si: ,Chcete vidět, jak by to vypadalo, kdybych napsala young adult?‘ (No, technicky vzato je to new adult, protože hlavní postavě (ačkoliv to tady zatím není řečeno naplno) je dvacet jedna let a časem dojde i na nějaké mírně explicitnější techtle mechtle.)

Finální popud mi ale dala až bookstagramerka knizek_poeta, když jsme se spolu bavily o jedné knize. Popis toho, co se tam dělo, mi totiž strašně připomněl Lovce – taky to působilo dojmem, jako by Pejsek s Kočičkou vařili dort. Spousta klišé, zbytečné množství různých potvor… A tak jsem se rozhodla, že se na Lovce podívám a tak trochu z recese vám je dám přečíst. Ve výsledku jsem se do toho ale nějak moc zažrala a vlastně to celé během dvou týdnů napsala znovu.

Současný text je tak novela o dvojnásobném rozsahu původní povídky. Je v ní víc příšerek, víc postav… zkrátka víc všeho! Já si psaní moc užila a doufám, že vás z tohohle dortu nebude bolet bříško.

PS1: Pokud tam uvidíte podobnost s mými ostatními příběhy, není to náhoda 😀
PS2: Omlouvám se za chyby a překlepy… četla jsem to po sobě jen jednou 😀


Odkaz ke stažení

ZDE

Napsat komentář