Knihy |

Zuzana "Daletth" Hartmanová

Knihy

Žena s labutí

Přichází Žena s labutí, finální svazek čtyřdílné antologie českých a slovenských autorek fantastiky.

Opět obsahuje 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (klasická / historická / městská / humoristická / fantasy, sci-fi, alternativní historie, postapo, aj.) a zároveň zobrazujících schopnost hrdinek a hrdinů ctít především lásku, harmonii a krásu!

Sborník obsahuje povídku z Accadu s názvem Kruhy na hladině, která časově předchází o několik měsíců první povídce z knihy Noční labuť.

 

 

 

Nakladatel: Fortna
Série: Lehké fantazijno (4)
Rok vydání: 2018
Počet stran: 352


 

Noční labuť

nix-final-3dCynická nekromantka v akci

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku.

Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u druhých. Ale budou o ni černokněžníci stát? A co za to? Inu, zadarmo ani havran nehrabe…

Povídkový román z Accadu – temného magického světa debutující české spisovatelky a recenzentky Zuzany Hartmanové.

 

Ukázka

 

Nakladatel: Gorgona Books
Série: Noční labuť (1)
Rok vydání: 2017
Počet stran: 272

Anotace: 

Meč u pasu, ale válečník to není. Krev v žilách, srdce bušící, ale smrtelník to není. Kožený korzet, krajky sametové, ale kurtizána to není, jasný pane.

Je to Nix. Podivný kříženec nekromanta a licha, nezodpovědný spratek a cynická holka, s níž se osud nemazlil. Společnost jí většinu času dělá nabušený minotaur, se kterým byste se nechtěli pustit do křížku. Jenže ve světě dvou magických frakcí je Nix štvancem, který si musí vydobýt místo na slunci a překonat nejen své nepřátele, ale především sama sebe.

goodreads_adds


Prostě náhoda

proste-nahodaZuzana Hartmanová (ed.)
E-book
Městská knihovna v Praze, 2016
123 stran

Sborník osmi povídek začínajících autorů fantastických žánrů, kteří se v letech 2008 až 2016 zúčastnili literárního workshopu Mistři písmen, učni slov, pořádaného Městskou knihovnou v Praze. Doplněno prologem spisovatele a recenzenta Míly Lince.

Zdarma ke stažení zde.